شرکت دایاتِک کساء | Dayatech kasa P.J.S Co

98-21-88314440+ info@dayatechco.ir

Menu

آتش سوزی لوازم یدکی خودرو در مجتمع تجاری در خیابان ملت با تلاش آتش نشانان به سرعت مهار و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری شد.

By In News On آگوست 4, 2014


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی مشاهده دود و آتش از داخل حیاط پاساژ فروش لوازم یدکی خودرو و تماس کسبه با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ها ۱، ۲و ۳ را به همراه گروه امداد و نجات یک و خودروی بالابر و دستگاه های تنفسی به محل حادثه در خیابان ملت، خیابان آذر توس اعزام شدند.
مرتضی قاسم اصفهانی مدیر منطقه ۵ عملیات که در محل حادثه حضور داشت در این باره اظهار داشت: در محل حادثه یک پاساژ ۴ طبقه با کاربری انبار و فروش لوازم یدکی خودرو دیده می شد که از قسمت حیاط آن که مملو از کارتن و ضایعات بود شعله های سرکش آتش به بیرون زبانه می کشید.
وی ادامه داد؛ به علت وجود کالاهای سریع الاشتعال، شعله های آتش از پنجره طبقه دوم به انبار همان طبقه سرایت کرده و در حال گسترش بود.
وی افزود: در مجاورت این پاساژ قطعه زمینی دیده می شد که آتش به گوشه ای از آن که یک انباری به مساحت ۱۰متر مربع و مملو از جنس بود نیز سرایت کرده بود.
اصفهانی با اشاره به عملیات حساس آتش نشانان خاطر نشان کرد: در این حادثه آتش نشانان به سرعت با قطع برق و گاز پاساژ ایمن سازی های لازم را انجام داده و به چند گروه تقسیم شدند که گروه اول در لحظات اولیه کسبه و فروشندگان را از محل حادثه به مکان ایمن منتقل کردند و با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و لوله های آبدهی از چندین جهت مهار شعله های آتش را آغاز کرده و در اقدامی هماهنگ و سریع آتش سوزی را مهار و خاموش کردند.
مدیر منطقه ۵ عملیات تصریح کرد: آتش نشانان با عملیات به موقع خود از سرایت آتش سوزی به فروشگاه های همجوار جلوگیری کرده و پس از تخلیه کامل دود از پاساژ و لکه گیری کامل آتش سوزی به مأموریت خود پایان دادند.


Leave a comment